آشنایی با دوره MSRT

MSRT

 • کلاس تخصصی آزمون MSRT:

نام مدرس : مهندس حامد ذوالفقاری

تعداد جلسات :

                    ۱۰ جلسه گرامر

                    ۱۰ جلسه Reading Skills

                    ۱۰ جلسه Listening Skills

شهر محل برگزاری دوره ها: مشهد 

 محل برگزاری : دفتر کار مهندس حامد ذوالفقاری ، در محل زبان آموزان

نحوه برگزاری : خصوصی و گروهی

تلفن تماس : ۰۹۱۵۸۱۶۵۰۷۸

آشنایی با آزمون MSRT

آزمون MSRT  با هدف افزایش سطح دانش زبان انگلیسی داوطلبان آزمون دکتری می باشد.

این دوره به دانشجویانی که قصد شرکت در آزمون دکتری وزارت علوم را دارند اختصاص دارد.

در این دوره دانشجویان در طی زمان بسیار کم و به صورت بسیار فشرده برای این آزمون آماده می شوند.

هدف این دوره آماده سازی دانشجو برای شرکت در آزمون زبان انگلیسی دکتری و وزارت علوم (آزمون زبان MSRT) می باشد.

در این دوره یک آزمون آزمایشی از فراگیر گرفته می شود و مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرد و دانشجو بر حسب عملکرد خود در این آزمون از مشاوره های تخصصی رایگان برای ارتقاء عملکرد در آزمون اصلی برخوردار می شود.

دوره کاملاً مختص آزمون MSRT بوده بطوریکه دانشجو با هر سطحی از زبان در انتهای این دوره توانایی کسب نمره در بالاترین حد خود را خواهد داشت.

دوره های ویژه این مرکز برای این آزمون بطور دقیق برنامه ریزی شده و شما به راحتی می توانید از این دوره ها برای رسیدن به اهداف خود بهره ببرید.

در این دوره از کلاسها شما دانش و همچنین تکنیک های تست زنی در هر سه بخش آزمون را فرا خواهید گرفت.

 • آشنایی بشتر با آزمون MSRT:

آزمون MSRT دارای ۱۰۰ سوال می باشد که به ترتیب ۳۰ سوال شنیداری٬ ۳۰ سوال گرامر و ۴۰ سوال درک مطلب می باشد آزمون فوق بصورت تستی می باشد و نمره منفی ندارد ولی اگر به یک سوال ۲ بار پاسخ داده شود نمره منفی حساب می شود آزمون MSRT هر ماه برگزار می شود و محدودیت ثبت نام ندارد٬ اعتبار مدرک MSRT از تاریخ برگزاری آزمون به مدت ۲ سال می باشد.

 • آزمون MSRT چیست؟

در این قسمت ما به شما کمک خواهیم کرد تا همه چیز راجع به آزمون MSRT که با نام MCHE شناخته می شود را بدانید.

MCHE از نام وزارت فرهنگ و آموزش عالی گرفته شده است. البته سالهاست که این وزارتخانه٬ وزارت علوم٬ تحقیقات و فناوری خوانده می شود بنابراین نام آن بنام آزمون MSRT تغییر یافته است.

 • کاربرد آزمون زبان MSRT:

دانشجویان برای دو هدف در این آزمون شرکت می نمایند.

در هدف اول: دانشجویان مقطع تحصیلی دکتری برای ادامه تحصیل و فرآیند تکمیل ثبت نام در این مقطع می بایست در این آزمون “آزمون MSRT” شرکت می نماید.

در هدف دوم: همچنین ویژه دانشجویان پسر مقطع لیسانس می باشد که جهت خروج از کشور و برای ادامه تحصیل می بایست نمره مورد نظر را از آزمون MCHE که با نام جدید آزمون زبان MSRT  شناخته می شود دریافت نمایند.

نمره مورد نظر برای دانشجویان دکتری و عبور از این آزمون بسته به دانشگاه از ۵۰ به بالا می باشد.

در حال حاضر نمره بالای ۵۰ برای دانشگاه های سراسری نمره قابل قبول می باشد.

همچنین نمره مورد نظر برای دانشجویان لیسانس که می خواهند مجوز خروج از کشور را برای ادامه تحصیل را داشته باشند ۴۰ می باشد. مدرک آزمون MSRT در هنگام خروج از کشور برای ادامه تحصیل در مقطع بالاتر از لیسانس می بایست به سازمان نظام وظیفه ارایه شود.

سوال بسیاری از دانشجویان به هنگام تصمیم گیری برای شرکت در هر یک از آزمونهای زبان این است که در بین آزمونهای آیلتس٬ تافل و MSRT کدام ساده تر است؟

آزمون زبان MSRT اگر چه مدرکی داخلی است و اعتبار بین المللی ندارد اما در مقایسه با آزمون تافل و آیلتس ساده تر و کم هزینه است و با شرکت در یک دوره از کلاس MSRT  به راحتی می توان برای این امتحان آماده شد.

 • چارت آموزشی کلاسهای آمادگی آزمون MSRT به شرح زیر است:
 • در مرحله اول تعیین سطح می شوید.
 • سپس تخمین زمانی و ترمی که شما تا آمادگی کامل برای شرکت در آزمون MSRT نیاز دارید در اختیارتان قرار می گیرد.
 • آموزش همزمان تکنیکهای شنیداری٬ ساختار و نگرش٬ درک مطلب ویژه MSRT بصورت گویا و قابل فهم در طول دوره اصلی مدرس می باشد.
 • نمونه سوالات MSRT به همراه سوالات شبیه سازی شده درطول دوره با شما تمرین و تکرار می شود.
 • سپس آزمون شبیه سازی شده MSRT برای سنجش میزان آمادگیتان در اختیارتان قرار داده می شود.
 • در نهایت رفع اشکال پس از آزمون شبیه سازی شده برای آمادگی نهایی جهت شرکت در آزمون زبان MSRT انجام می شود.
 • مدت اعتبار مدرک MSRT؟

لازم به ذکر است مدرک این آزمون دارای ۲ سال اعتبار از زمان صدور می باشد.

 • ساختار آزمون MSRT؟

شایان ذکر است بگوییم آزمون MSRT از سه قسمت تشکیل شده است:

 

 • قسمت Listening ( قسمت شنیداری):

این قسمت از آزمون MSRT شامل ۳ قسمت می باشد که مربوط به مکالمه بین دو نفر می باشد و ۱۵ دقیقه برای این قسمت زمان دارید. لهجه ی دو فردی که با هم مکالمه می کنند آمریکایی است. که این قمست خود شامل ۲ بخش است.

مکالمه بلند و کوتاه. تعدادی از سوالات مربوط به مکالمه بلند و تعدادگیری مربوط به مکالمه کوتاه میباشد.

 

 • قسمت Structure & Written Expression قسمت گرامر:

این قسمت از ۳۰ تست تشکیل شده است که ۱۵ مورد آن مربوط به Structure و ۱۵ قسمت دیگر آن مربوط به Written Expression می باشد بدین در بین چهار گزینه موجود غلط گرامری را تشخیص و گزینه صحیح را مشخص نمایید و مدت زمان در نظر گرفته شده برای پاسخگویی به این قسمت ۲۰ دقیقه است.

 

 • قسمت Reading درک مطلب:

این قسمت شامل ۴۰ تست برای ۴ متن جداگانه است که البته تعداد این متون در آزمونها متفاوت است گاهاً ۵ و ۶ متن جداگانه نیز در آزمون MSRT آمده است. زمان در نظر گرفته شده برای این بخش ۴۵ دقیقه است.

برای قبولی در آزمون زبان دکتری یا همان آزمون زبان MSRT باید توانایی خود را در چهار مهارت تقویت کنید.

 

 • چگونگی ثبت نام و هزینه های آزمون MSRT؟

برای ثبت نام در آزمون MSRT می بایست ابتدا به سایت htpp: //mskt_exam.msrt.ir مراجعه نموده و سپس از ثبت نام و ایجاد نام کاربری وارد پروفایل خود شده و درخواست ثبت نام خود را کامل نمایید.

هزینه ثبت نام مبلغ ۵۰۰۰۰ (پنجاه هزار تومان) می باشد و پرداخت آن بصورت الکترونیکی می باشد.

مدارک لازم جهت ثبت نام در آزمون MSRT:

برای تکمیل پروفایل خود داشتن مدارک زیر الزامی می باشد:

 • تصویر عکس ۳*۴ تمام رخ زمینه سفید (جدید). لازم به ذکر است در صورت استفاده از عکسهای قدیمی و عسکهایی که با گوشی موبایل گرفته شده اند, پروفایل و ثبت نام داوطلب حذف خواهد شد.
 • تصویر صفحه اول شناسنامه
 • تصویر صفحه اول کارت ملی
 • تصویر آخرین مدرک تحصیلی در صورت دانشجو بودن کارت دانشجویی. حتماً بعد از پایان ثبت نام کد رهگیری دریافت نماید. داوطلبان محترم اگر نام کاربری یا رمز عبور را فراموش نموده اید یا تغییر شماره ملی خود پروفایل جدید نسازید.

تذکر: در اسکن مدارک دقت لازم را داشته باشید که مدارک خوانا و شفاف باشد. از آغاز سال ۹۳ و با تغییر سامانه ثبت نام دقت بر روی مدارک بیشتر شده است.

 • آزمون MSRT هر چند یکبار برگزار می شود؟

آزمون MSRT معمولاً هر ۴۰ روز یا ۵۰ روز یکبار برگزار می شود و بعبارتی این امتحان در سال ۱۰ بار برگزار می گردد که از سوی وزارت علوم معین می شود و اکثر دانشگاه های دولتی کلان شهرها میزبان برگزرای این آزمون هستند.

 

 • منابع آزمون MSRT:

اگر چه منابع خاصی برای این آزمون معرفی نشده است ولی با مطالعه نمونه سوالات آزمون MSRT دوره های قبلی می تواند متوجه شد این آزمون یک آزمون تافل کوچک می باشد و اصلی ترین مرجعها برای آمادگی در این آزمون کتابهای زیر می باشد که بسیاری از سوالات دقیقا و بسیاری از سوالات شبیه به سوالات این کتابها می باشد.

 • Longman paper test toefl by Deborah Phillips
 • Test preparation kit
 • Vocabulary book 504

نتیجه بررسی و تحلیل سوالات آزمون MSRT:

نتیجه بررسی های انجام شده توسط مهندس حامد ذوالفقاری ، مدرس دوره های MSRT ،  در خصوص سوالات آزمون MSRT در سه بخش سوالات Listening٬ سوالات گرامر و سوالات Reading به شرح زیر در اختیارتان قرار می گیرد:

سوالات شنیداری (Listening) آزمون MSRT:

برای بسیاری از افراد این قسمت سخت ترین بخش آزمون است که شامل ۳۰ سوال می باشد و مکالمات ۲ نفره است که صحبت های نفر دوم مهمتر است چون معمولاً نفر دوم به سوالات نفر اول پاسخ می دهد و جواب تستها در آن پنهان است. معمولاً افرادی که دقت خود را برای گوش دادن به اخبارها و دیدن فیلم گذاشته اند نتیجه خوبی نمی گیرند ولی افرادی که روی Listening های اختصاصی آزمون کار می کنند و یا از کتابها و CD مربوط به Listening استفاده نموده بودند بهتر نتیجه گرفتند.

سوالات گرامر (Grammar) آزمون MSRT:

این بخش شامل ۳۰ سوال است که در واقع راحترین بخش آزمون است. قسمت گرامر ارتباطی به پایه زبان فرد ندارد و کسی که در مدت کوتاهی هم بتواند ساختارها را بخواند و تمرین و تکرار و تست زنی داشته باشد به راحتی می تواند از پس این قسمت از آزمون بر بیاید.

سوالات نوشتاری(Reading) آزمون MSRT:

بیشترین نمره آزمون مختص این قسمت است که شامل ۴۰ سوال می باشد. در این دور از سوالات درک مطلب MSRT نیاز به گستردگی دایره لغات است و همچنین افراد باید روی مهارت های مورد نیاز این بخش مسلط باشند تا بتوانند به سوالات آن پاسخ دهند.

 

 

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط
تومان